Graintürk Tarım Halka Arz

GRAINTURK Tarım A.Ş halka arz ediliyor! Talep toplama işlemleri 18-19 Nisan 2023 tarihlerinde yapılacak olup halk arz, pay başına 17,60 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir. 

Halka arz başvurunuzu Piapiri uygulamamız üzerinden piyasalar ve hisse (BIST) adımlarını izleyerek yapabilirsiniz.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar

Detaylı bilgi almak için bilgi formunu doldurabilir ya da daha@unluco.com e-posta adresinden veya 444 7 333 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GRAINTURK Tarım Halka Arz Sonuçları

GRAINTURK Tarım A.Ş. halka arz başvuru sonuçlarını açıklandı. Yatırımcıların merakla beklediği Grainturk Tarım şirketi, "GRTRK" hisse koduyla Yıldız Pazarı'nda işlem görecek.

GRAINTURK Tarım A.Ş. Halka Arz Büyüklüğü Ne Oldu?

Şirket, halka arzda 17,40 TL fiyatla satılan hisseleri için toplamda 440 milyon TL büyüklüğünde bir halka arz gerçekleştirdi ve 25 milyon adet hisse dağıttı.

GRAINTURK Tarım A.Ş. Ne Kadarı Halka Arz Edildi?

Şirketin %20'si halka arz edildi.

GRAINTURK Tarım Kaç Lot Verdi?

Halka arzda kişi başı en fazla 21-22 lot (369-387 TL) pay edildi.

GRAINTURK Tarım Ne Zaman İşlem Görecek

Grainturk Tarım hisselerinin 24 Nisan Pazartesi günü Borsa İstanbul'da "GRTRK" koduyla işlem görmeye başladı.

GRAINTURK Tarım A.Ş Hakkında

GRAINTURK Tarım A.Ş., Türkiye'nin önde gelen tarım şirketlerinden biridir. Şirket, 2014 yılında kurulmuş olup, tarımsal ürün ticareti, depolama, paketleme, sertifikasyon ve lojistik hizmetleri sunmaktadır. GRAINTURK Tarım, ülkemizde en çok üretilen tahıl ürünleri arasında yer alan buğday, arpa, mısır, çeltik gibi ürünlerin yanı sıra, pamuk, ayçiçeği, soya gibi diğer tarımsal ürünlerin de ticaretini yapmaktadır. Ayrıca şirket, yurt dışındaki tedarikçilerle de işbirliği yaparak, dünya pazarlarına açılmayı hedeflemektedir. GRAINTURK Tarım A.Ş.'nin merkezi İstanbul'da bulunmaktadır.

GRAINTURK Tarım Ne iş Yapar?

İstanbul merkezli olarak 2014 yılında kurulan Grainturk Tarım A.Ş., tarımsal emtia ticareti alanında ulusal ve uluslararası platformlarda faaliyet göstermektedir. Şirket, 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.'yi bünyesine katarak İstanbul Levent'teki ofisleri, Hatay Kırıkhan ve Aydın Germencik'teki fabrikaları ve tesisleri ile sektörde rekabet gücünü artırmıştır.

Grainturk ve grup şirketleri, faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtiaların alım-satımını ve işlemesini gerçekleştirerek, bölgenin kalkınmasına, un, yem ve tekstil sanayilerinin yıllık ihtiyacının arzına büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca, ELÜS (Elektronik Ürün Senedi) ve TÜRİB (Türkiye Ürün İhtisas Borsaları) üzerinden lisanslı depolarda muhafaza edilen ürünlere ilişkin alım-satım işlemleri gerçekleştirerek, çiftçiye, üreticiye ve tarımsal emtia yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara devlet garantisi ve teşvikleriyle imkanlar sunmaktadır.

GRAINTURK Tarım ve grup şirketleri, faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtiaların alım-satımını ve işlemesini gerçekleştirerek, bölgenin kalkınmasına, un, yem ve tekstil sanayilerinin yıllık ihtiyacının arzına büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca, ELÜS (Elektronik Ürün Senedi) ve TÜRİB (Türkiye Ürün İhtisas Borsaları) üzerinden lisanslı depolarda muhafaza edilen ürünlere ilişkin alım-satım işlemleri gerçekleştirerek, çiftçiye, üreticiye ve tarımsal emtia yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara devlet garantisi ve teşvikleriyle imkanlar sunmaktadır.

GRAINTURK Tarım, yurtiçi ve yurtdışındaki piyasalarda uzun yıllara varan deneyimiyle çözüm odaklı, ticari etiğe bağlı ve sözüne sadık çalışma sistemiyle müşterileri ve uluslararası tedarikçileriyle uzun vadeli ticari ilişkiler kurma isteğinde bir kuruluştur. GRAINTURK, tarım sektörüne yatırım yaparak Türkiye ekonomisinin lokomotifi olma kararlılığı ile gelecekte de fırsatları değerlendirme arzusundadır. Geniş kitlelere ulaşmak ve gelişmek için her zaman emek harcayan genç ve dinamik bir ekibe sahip yapısıyla her geçen gün büyümeye yönelik yatırımlarını artırmaktadır.

Halka arz hisselerine yatırım yapmak Piapiri ile çok kolay! Şimdi Piapiri uygulamasını indir, Borsa İstanbul’daki halka arzları takip et, dilediğin halka arz hissesi için talep oluşturve yatırıma başla! Halka arz kavramıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek istersen halka arz nedir içeriğini inceleyebilirsin.

Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu