BigChefs Halka ArzBÜYÜK ŞEFLER GIDA TURİZM TEKSTİL DANIŞMANLIK ORGANİZASYON EĞİTİM SANAYİ ve TİC. A.Ş ya da hemen herkesin bildiği adıyla BigChefs halka arz ediliyor. Talep toplama işlemleri 3-4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılacak olup halk arz, pay başına 22,50 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir. 

Halka arz başvurunuzu Piapiri üzerinden Kontrol Panelinden ya da piyasalar > listeler adımlarından kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar
Talep Formu

Detaylı bilgi almak için bilgi formunu doldurabilir ya da daha@unluco.com e-posta adresinden veya 444 7 333 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Halka arz hisselerine yatırım yapmak Piapiri ile çok kolay! Şimdi Piapiri uygulamasını indir, Borsa İstanbul’daki halka arzları takip et, dilediğin halka arz hissesi için talep oluştur ve yatırıma başla!

Halka arz kavramıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek istersen halka arz nedir içeriğini inceleyebilirsin. 

Finansal piyasalarda yatırımın doğru adresi ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Yatırıma Başla

BigChefs Halka Arz Sonuçları

BigChefs’in 3-4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arzına 1,87 milyon yatırımcı başvurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamaya göre, şirketin 37 milyon TL nominal değerli paylarının tamamı satıldı.

Halka arz sürecinde, sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 7 milyon TL, ortak satışı yoluyla halka arz edilen 27 milyon TL ve ek satış kapsamında halka arz edilebilecek 3 milyon olmak üzere 37 milyon adet pay satıldı ve halka arz büyüklüğü de 832.500.000 TL olarak gerçekleşmiş oldu.

Halka arz edilen paylar için 190.709.355 TL nominal değerli talep geldi. Talep toplama sürecinde, bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 4,54 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise 7,90 katı talep geldi. Bireysel yatırımcılara dağıtılan payların yüzde 81,6’sı 30.200.000 adet payı kapsarken, yüzde 18,4’ü 6.800.000 TL nominal değerli payın 84 yurt içi kurumsal yatırımcı arasında pay edildi.

Sonuç olarak, BigChefs (BIGCH) halka arzına 1.886.951 yatırımcı başvuru yaptı. Eldeki veriler ışığında, henüz hesaplara yansımamış olsa da bireysel yatırımcılara 16-17 lot dağıtım yapılacağı görünüyor.

BigChefs Ne İş Yapar?

Bigchefs, Türkiye merkezli bir restoran zinciridir. 2007 yılında İstanbul'da kurulan şirket, özgün lezzetler ve modern mekan tasarımlarıyla tanınır. Menülerinde Türk ve dünya mutfağından yemekler sunan Bigchefs, kaliteli ve taze malzemelerle hazırlanan yemekleriyle müşterilerinin beğenisini kazanmaktadır.

Bigchefs, Türkiye'nin yanı sıra Katar, Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde de restoranlar açmıştır. Şirket, franchising sistemiyle de büyümeyi hedeflemektedir. Müşterilerine yüksek kalitede yemekler sunmayı ve iyi bir hizmet vermek için çaba harcamayı amaçlayan Bigchefs, gastronomi sektöründe başarılı bir yer edinmiştir.

BigChefs Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

BigChefs hisseleri 22,50 TL sabit fiyatla halka arz olacak ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görecek.

BigChefs Ne Zaman Halka Arz Olacak?

BigChefs halka arz 3-4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dolayısıyla talep toplama süresi 3 gün olacak.

BigChefs Halka Arz Oransal mı? Eşit mi?

BigChefs’in halka arz edilen hisse senetleri bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecektir.

BigChefs Hisse Kodu Ne Olacak?

BigChefs hissesinin borsadaki sembolünün “BIGCH” olacağı açıklandı.

BigChefs Halka Arz Büyüklüğü

BigChefs halka arzının büyüklüğü toplam 832 Milyon TL olarak belirtildi

BigChefs Halka Açıklık Oranı

BigChefs’in halka arz açıklık oranının 42% olacağı duyuruldu. Bu halka arzda Toplamda 37 milyon adet lot dağıtılacak.

Bigchefs Geleceği

BigChefs, halka arz ile hem kendisi hem de pay sahipleri için kaynak elde etmeyi, kurumsallaşmayı, şirket değerinin ortaya çıkmasını, tanınırlığın artmasını, şeffaflık ve hesap verebilirliğin güçlendirilmesini, kurumsal kimliğin pekiştirilmesini hedeflemektedir.

Halka arz edilecek yeni payların sermaye artışı yoluyla ihraç edilmesiyle şirket gelir elde edecektir. Şirket, elde edilen halka arz gelirlerini, aşağıdaki tabloda belirtilen aralıklar içinde kullanmayı planlamaktadır

Halka Arz Gelirlerini Nasıl Kullanacak?

BigChefs Halka Arz Fonun Kullanım Yeri olarak şu bilgileri yatırımcılarla paylaşmış durumda

  • Yurt içi ve yurt dışı restoran büyümesi için 50-60%
  • İşletme sermayesinin artırılması için 20-30%
  • Finansal borçların azaltılması için 20-30%

Finansal piyasalarda yatırımın doğru adresi ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Yatırıma Başla
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu