Agrotech Halka Arz

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arz ediliyor. Talep toplama 15, 16 ve 17 Kasım 2023 tarihlerinde pay başına 5,21 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar
Talep Formu

Halka arzlarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için halka arz ne demek içeriğini inceleyebilirsiniz.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Yatırıma Başla

Agrotech Finansal Durumu

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/2Ç20222021
Hasılat181,1 Milyon TL465,7 Milyon TL206,6 Milyon TL
Brüt Kar95,2 Milyon TL226,3 Milyon TL30,7 Milyon TL


Agrotech Halka Arz Kaç Lot Verir?

Katılım sayısına göre, olası dağıtımın aşağıdaki gibi olması beklenmektedir:

 • 2,1 milyon katılım olursa yaklaşık 100 lot (521 TL)
 • 2,5 milyon katılım olursa yaklaşık 84 lot (437 TL)
 • 2,9 milyon katılım olursa yaklaşık 72 lot (375 TL)
 • 3,3 milyon katılım olursa yaklaşık 64 lot (333 TL)
 • 3,7 milyon katılım olursa yaklaşık 57 lot (296 TL)
 • 4,1 milyon katılım olursa yaklaşık 52 lot (270 TL)
 • 4,5 milyon katılım olursa yaklaşık 47 lot (244 TL)

Agrotech Borsa Kodu Ne Olacak?

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzı tamamlandıktan sonra, Borsa İstanbul'da AGROT hisse koduyla işlem görecektir.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Ne İş Yapar?

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş, gıda ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren; tarımsal ürün ticaretinde öncü rol oynamayı hedefleyen, teknoloji sektöründe ise yazılım alanındaki yenilikçi çözümleri ile dikkat çeken bir şirkettir.

Şirket, tarım sektörünün geleceğini şekillendirmek amacıyla yüksek teknoloji ve sürdürülebilir yaklaşımları bir araya getirerek sektöre yeni bir soluk kazandırmıştır. AGROTECH, gelişmiş tarım teknolojileri ve verimli yatırım stratejilerini birleştirerek, hem yerel hem de global pazarda etkin bir rol oynamaktadır.

Şirketin ana odak noktası, gelişen tarım teknolojilerini ve inovatif çözümleri kullanarak tarımsal üretimde verimliliği artırmak ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını desteklemektir.

Akıllı tarım teknolojileri, veri analizi, robotik sistemler ve biyoteknoloji gibi alanlarda yaptığı araştırma ve geliştirmelerle, tarım sektörünü modernize etmeyi ve çiftçilere, tarım şirketlerine ve sektördeki diğer paydaşlara katma değer sağlamayı hedeflemektedir.

Şirketin 2023/6 döneminde elde ettiği 182,1 milyon TL hasılat ve 95,2 milyon TL brüt kar, güçlü finansal performansını ortaya koymaktadır. 2022 yılında 465,7 milyon TL hasılat ve 226,3 milyon TL brüt kar elde eden şirket, bu başarıyı sürdürülebilir bir büyüme ile pekiştirmiştir. 2021 yılına ait veriler ise 206,6 milyon TL hasılat ve 30,7 milyon TL brüt karı göstermektedir.

Agrotech Kimin? Agrotech’in Sahibi Kim?

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş'nin tek ortağı Hümeyra Keskin'dir ve payların %100’üne sahiptir.

Agrotech Hedefleri ve Gelecek Vizyonu

AGROTECH, dünyaya yön veren sektörlerde faaliyet gösteren bir marka olarak, yüksek teknoloji, deneyimli ekip ve sahip olduğu bilgi birikimi ile katma değeri yüksek üretimler gerçekleştirerek büyümeyi hedeflemektedir. Bu misyon, uluslararası piyasalarda dışa bağımlılığı azaltma amacını taşımaktadır.

Agrotech, yerli ve milli üretimi güçlendiren bir yönetim anlayışını benimseyerek, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmaya katkı sağlamayı ve aynı zamanda dünya çapında karbon ayak izini azaltmaya yönelik yatırımlar gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Şirket, çevreye olumlu bir iz bırakarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama vizyonuyla hareket etmektedir.

Agrotech Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

200.000.000 lot sermaye artırımı ve 100.000.000 lot ortak satışı biçiminde gerçekleşecek olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1,5 Milyar TL olması beklenmektedir. Bu süreç sonrasında şirketin halka açıklık oranı %25 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

 • İhraççı: 1 Yıl
 • Ortaklar: 1 Yıl

Agrotech Halka Arz Fonu Kullanımı

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım yeri olarak şu detayları açıklamıştır:
 • %40- %50: Antalya serasının cam sera olarak yeniden inşası
 • %40 - %50: İşletme sermayesi
 • %5 - %15: Tüm bahçe ve seralarda var olan sistemlerin revizyonları

Agrotech Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 300.000.000 lot hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle ve hisse başına 5,21 TL fiyatla gerçekleştirilecektir.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Yatırıma Başla
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu