Tureks Turunç Madencilik Hisse Senedi (MARBL)

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., Marble Systems ismiyle sektörün lider firmalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketin büyüme yolculuğuna ortak olmak için borsada işlem gören MARBL hisse senedine yatırım yapabilirsiniz.

MARBL hisse senedi alım satımı için ister diital hesap açılışı gerçekleştirin ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın, isterseniz de Piapiri uygulamasını indirin ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı açın

Hesap Aç, Bilgi Al

MARBL Hisse Fiyatı, Grafiği, Temettü ve Finansal Oranları

Tureks Turunç Madencilik - Marble Systems

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., Marble Systems ismiyle tanınan ve sektörün lider firmalarından biri olarak bilinir.

1982'de Afyon'da kurulan bu şirket, günümüzde mermer, doğal taş, traverten ve oniks gibi çeşitli doğal taş ürünlerini sunuyor. Bu ürünler, levha, fayans, mozaik, dekoratif ve özel proje boyutlarında üretilerek, dünya çapında 50'den fazla ülkeye ihracat yapılmaktadır.

Amerika'daki geniş dağıtım ağına 1000'e yakın bayi, 7 depo ve 12 showroom eklenmiş, Tureks Turunç bu sayede hem büyük kuruluşlar hem de tanınmış kişiliklerle iş birlikleri gerçekleştirmiştir. New York'taki The Mark Otel ve Kuveyt'teki Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Centre gibi önemli uluslararası projelerde de firma imzası bulunmaktadır.

Madencilik alanında öncü bir konumda olan Tureks Turunç, yılda 100 bin ton üretim kapasitesine ulaşmış ve traverten trendinin öncüsü olarak kabul edilmektedir. Patentli yüzey işlemleriyle doğal taşları çeşitli kullanım alanlarına adapte eden firma, sektördeki yeniliklere yön vermektedir.

2023 yılında gerçekleştirilen halka arz ile Tureks Turunç Madencilik, mermer sektöründe halka açılan ilk şirket olmayı başarmıştıır. 10,97 TL sabit fiyatla halka arz edilen şirket hisseleri, Borsa İstanbul yatırımcılarından büyük ilgi görmüştür.

30 bin metrekarelik üretim tesislerinde, mimari, iç mekan tasarımı ve peyzaj projeleri için özgün çözümler sunan Tureks Turunç, Türkiye'nin mermer ihracatında ilk beş sırada yer almakta. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, 2022'de yaklaşık 72,5 milyon dolar ciro elde ettiklerini ve 2023 yılında satışların %34 arttığını belirtti.

Marble Systems markası altında başarısını sürdüren Tureks Turunç, halka arzın ardından operasyonel ve Ar-Ge yatırımlarını artırmayı hedeflemektedir. ABD pazarındaki başarısını Avrupa'ya taşıma planları olan şirket, gelecekte Avustralya, Güney Afrika ve Ortadoğu pazarlarına da yayılmayı planlamaktadır.

Son olarak, Ar-Ge yatırımlarında verimlilik ve ambalaj tasarrufuna odaklanan ve güneş enerjisi ile otomasyon makine sistemlerine yatırım yaparak sektördeki lider konumunu korumayı amaçlayan Tureks Madencilik, bu alandaki yenilikçi yaklaşımını sürdürmektedir.

MARBL Hisse Nasıl Alınır?

Tureks Turunç Madencilik - Marble Systems hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla MARBL hisse senedine ve borsada işlem gören çok sayıda finansal enstrümana kolayca yatırım yapabilirsiniz.

MARBL hisse senedi alım satımı için ister diital hesap açılışı gerçekleştirin ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın, isterseniz de Piapiri uygulamasını indirin ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı açın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu