TAB Gıda Hisse Senedi (TABGD)

1994 yılında Türkiye'de hızlı servis sektörüne giriş yapan TAB Gıda (TABGD), 18-19-20 Ekim 2023 tarihlerinde ve pay başına 130 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur.

Halka arz sonrası süreçte de hızlı bir yükseliş gerçekleştiren TAB Gıda hisse senedi, sonrasında zirve fiyatının altında volatil bir seyir izlemeye başlamıştır.

TABGD hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

TABGD Hisse Fiyatı, Grafiği, Temettü ve Finansal Oranları

TAB Gıda Ne İş Yapar?

TAB Gıda, 1994 yılında Türkiye'de hızlı servis sektörüne adım atan bir şirkettir. Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby's, Usta Dönerci, Usta Pideci ve Subway gibi dünya çapında sevilen markaları Türkiye'ye getirerek, gıda ve hazır yemek sektörünün önde gelen bir oyuncusu haline gelmiştir. Şirket, kendi oluşturduğu markalar aracılığıyla da geleneksel lezzetleri tüketicilere sunmaktadır.

TAB Gıda'nın başarı yolculuğu, 1995 yılında Burger King'in master franchise haklarını alarak Türkiye pazarına girişiyle başlamıştır. Hızla büyüyerek Sbarro, Popeyes, Arby's, Usta Dönerci, Usta Pideci ve Subway gibi markaları portföyüne ekleyen TAB Gıda, ayrıca kendi ekosistemi içinde et üretiminden patates işlemeye, ekmek üretiminden lojistik hizmetlere kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

Şirketin hisse senetleri Borsa İstanbul’da TABGD koduyla işlem görmektedir.

TAB Gıda (TABGD) Yorum ve Analiz

TAB Gıda'nın finansal gücü 2022'de etkileyici bir performans sergileyerek konsolide hasılatını önceki yıla göre %125 artışla 8.620 milyon TL'ye çıkarmıştır. Bu büyüme, restoran satışları, franchise gelirleri ve diğer satışlardaki artışlara dayanmaktadır. Restoran satışları 2021'e göre %127 artış gösterirken, pandeminin etkilerinin azalması ve yeni restoran açılışlarından kaynaklanan fiş sayılarındaki artış bu başarıda etkili oldu. Franchise gelirleri ise 2022'de %100 oranında artarak, yeni açılan franchise tarafından işletilen restoranların etkisiyle franchise verilen restoran sayısındaki önemli artışın bir yansımasıdır.

Şirketin 2021 ve 2022 performans karşılaştırması dikkate değer. 2021'de konsolide hasılat 3.834 milyon TL iken, bu rakam 2022'de %125'lik artışla 8.620 milyon TL'ye yükselmiştir. Franchise gelirleri de 2021'de %109 artarak büyümeye katkı sağlamıştır. Şirket, borsada işlem görmeye başladıktan sonraki 180 gün içinde sermaye artırımı yapmama taahhüdünde bulunurken, ortaklar 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında pay satışı yapmama kararı almıştır. Ayrıca, 30 gün boyunca fiyat istikrarını sağlamayı hedefleyen bir planları bulunmaktadır.

Yatırım yapmadan önce, şirketin finansal durumu, sektöre olan etkisi ve genel ekonomik koşulları dikkate almak önemlidir. Potansiyel yatırımcılar, kendi risk toleranslarına ve finansal hedeflerine uygun olarak detaylı bir analiz yapmalıdır.

TAB Gıda Hisse Nasıl Alınır?

TAB Gıda hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla TABGD hisse senedine ve borsada işlem gören diğer hisse senetlerine kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

TABGD hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu