Gübretaş Hisse Senedi (GUBRF)

Gübretaş Gübre Fabrikaları hisse senedi (GUBRF) fiyatı, 2023’ün ilk yarısında düşük bir volatilite sergilemiş ve 275,6 TL’den 271,2 TL’ye inerek: %1,6 değer kaybetmiştir.

Hissenin 2022 performansını incelediğimizde, 77,8 TL’den 264,3 TL’ye bir yükseldiğini ve böylece yaklaşık %240 getiri sağladığını görmekteyiz.

Gübretaş hisse senedi (GUBRF) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

GUBRF Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Gübre Fabrikaları Ticaret ve Sanayi A.Ş (Gübretaş) Hakkında

Türkiye'nin önde gelen gübre üreticilerinden birisi olan Gübretaş, 1952 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin Tarım Bakanlığı tarafından Devlet Gübre Fabrikaları olarak kurulmuştur. Daha sonra 1990 yılında özelleştirme kapsamında Gübre Fabrikaları A.Ş. adını almış ve sonrasında da Gübretaş A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

Şirket, gübre ve tarım kimyasalları üretimi ile faaliyet gösterir. Üretim tesisleri Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bulunur. Gübretaş, amonyum nitrat, üre, NPK gübreleri, mikrobesinler, sıvı gübreler ve diğer tarım kimyasalları gibi çeşitli gübre çeşitlerini üretmektedir.

Tarım sektörüne önemli bir hizmet sunan Gübretaş, çiftçilerin ve tarımın verimini artırmak için kaliteli ve etkili gübre ürünleri sağlarken; üretimde modern teknoloji ve kalite standartlarına uygun hareket etmektedir.

Gübretaş, aynı zamanda ihracat da yapar ve uluslararası piyasalarda da varlığını sürdürmektedir. Ayrıca, çevre dostu ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik ederek çevre bilincine katkıda bulunmaktadır.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da GUBRF koduyla işlem görmektedir.

Gübretaş Hisse Hisse Senedi Yorum ve Analiz

Gübretaş hisse senedi (GUBRF) fiyatı, 2023’ün ilk yarısında düşük bir volatilite sergilemiş ve 275,6 TL’den 271,2 TL’ye inerek: %1,6 değer kaybetmiştir.

Hissenin 2022 performansını incelediğimizde, 77,8 TL’den 264,3 TL’ye bir yükseldiğini ve böylece yaklaşık %240 getiri sağladığını görmekteyiz.

Mayıs ayı itibarıyla tekrardan yükseliş trendine giren GUBRF, Mayıs – Temmuz arasındaki periyotta yatırımcılara %55’lik getiri sağlamıştır.

Gübretaş hisse senedini 2018-2022 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde değerlendirdiğimizde, fiyatın 4,28 TL’den 264,3 TL seviyesine çıktığını ve bunun da yaklaşık %6000 değer artışına karşılık geldiğini görürüz. Gübretaş hisselerinin bu performansı, Borsa İstanbul’da işlem gören hisseler arasında da son derece nadir olma özelliği taşır.

GUBRF hisse alınır mı? GUBRF almak mantıklı mı gibi sorularınızın yanıtlarını, hisse ile ilgili temel-teknik analiz incelemeleri yaparak daha kolay bulabilirsiniz. Gübretaş hisse ile ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şey Piapiri'de!

Yatırım yapmadan önce profesyonel destek almak isterseniz, DAHA Yatırım Danışmanlığı hizmetletimizle ilgili bilgi almak için 444 7 333 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gübretaş Hisse Nasıl Alınır?

Gübretaş hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Gübretaş hisselerine ve borsada işlem gören diğer birçok enerji şirketine kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Gübretaş hisse senedi (GUBRF) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu