Ekos Teknoloji Hisse Senedi (EKOS)

2023 Kasım ayında halka arz olan ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS), Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır. Halka arz 60.000.000 lot dağıtımı ile 3.288.730 kişi arasında pay edilmiştir.

Ekos Teknoloji ve Elektrik hisse senedi, işlem görmeye başladığı tarihten sonra 6 ay içinde hisse fiyatı %38,68 artış göstermiştir.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. hisse senedi (EKOS) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

EKOS Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansal Oranları

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Ne İş Yapar?

EKOS Teknoloji ve Elektrik, Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısı olarak, elektrik altyapısı sektöründe elektrik üreticileri, şebeke operatörleri, endüstriyel ve ticari tüketiciler için çözümler sunmaktadır. Şirketin kökenleri, 1980'lerin başında elektrik şebekeleri ve trafo merkezlerinin yapımında ekipman toptancısı ve EPC olarak faaliyet göstermesine dayanmaktadır.

EKOS, güçlü mühendislik kaynakları ve uygulama altyapısıyla Orta ve Alçak Gerilim Şalt Panoları monte etmek ve paket trafo merkezlerini konteynerlere entegre etmek için üretim tesislerini kurmuştur. Şirket, 1990'ların sonlarında kendi teknolojisini geliştirme yolculuğuna başlamış ve bugün kendi lisansı altında Orta Gerilim Şalt Cihazları portföyünü anahtarlama ekipmanından dijital koruma rölelerine kadar içerisindeki bileşenleri de üretebilecek bilgi birikimine sahiptir.

EKOS'un teknolojisi, elektrik enerjisinin iletilip kontrol edildiği tüm tesisler için temel yapı taşını oluşturur. Şirketin ürünlerinin çok yönlülüğü, yenilenebilir enerji, pil depolama tesisleri, elektrikli araç şarj istasyonları ve ağ bağlantısı gibi alanlarda önemli bir konumda olmasını sağlamaktadır. Günümüzde enerji dönüşümü ve geleceğin ekolojik enerji ihtiyaçlarının ana aktörlerinden biri olarak toplumların içinden geçmekte olduğu sürece etkili bir rol oynamaktadır.

Şirketin hisse senetleri Borsa İstanbul’da EKOS koduyla işlem görmektedir.

Ekos Teknoloji (EKOS) Yorum ve Analiz

Ekos Teknoloji ve Elektrik hisse senedi, işlem görmeye başladığı tarihten sonraki ilk 6 ay içinde hisse fiyatı %38,68 artış göstermiştir. Mart 2024 itibariyle, EKOS hissesinin piyasa değeri 13,8 milyar TL, geliri 897,7 milyon TL'dir. Fiyat/kazanç oranı 50,17 iken hisse başına karı ise 0,675 TL'dir. Bu finansal verilere göre, şirketin piyasa değeri gelirine oranla yüksek bir değerleme gösterirken, fiyat/kazanç oranı da yüksek görünmektedir. Şirketin gelirine göre karlılık oranı düşük olsa da, detaylı bir değerlendirme yapılması ve gelecekteki performansının dikkatlice incelenmesi önemlidir.

EKOS Hisse Nasıl Alınır?

EKOS hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş. hisse senedine ve borsada işlem gören diğer hisse senetlerine kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. hisse senedi (EKOS) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu