Aygaz Hisse Senedi

Aygaz A.Ş. hisse senedi (AYGAZ) fiyatı, 2023 yılının başından bu yana 95,15 TL’den 121,80 TL’ye yükselerek yaklaşık %27,27 değer kazanmıştır.

2023 Haziran-Aralık arasındaki yaklaşık 6 aylık dönemde yatırımcılarına yaklaşık %39,20 getiri sağlamıştır.

Aygaz A.Ş. Hisse Senedi (AYGAZ) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

AYGAZ Hisse Fiyatı, Grafiği, Temettü ve Finansalları

Aygaz A.Ş. Hakkında

1961 yılında kurulan Aygaz, entegre bir LPG şirketi olarak LPG'nin temini, stoklanması, dolumu ve LPG'li cihaz üretimi ile satışını içeren süreçleri başarıyla yürütmektedir. LPG sektöründe faaliyet gösteren Aygaz, halka açılan ilk şirket olma özelliğine sahiptir. Türkiye genelinde 81 ilde toplamda 1.830 otogaz istasyonu ve 2.198 tüpgaz bayisi ile müşterilere hizmet sunmaktadır. Bu geniş dağıtım ağı, Aygaz'ın LPG ürünlerini geniş kitlelere etkili bir şekilde ulaştırmasına olanak tanımaktadır.

Aygaz, enerji ve dağıtım sektöründe öne çıkan bir markadır. Vizyonu, enerji ve dağıtım sektöründeki yetkinlikleri, çözümleri ve müşteriye yakınlığıyla yaşamın akışını mümkün kılmaktır. Misyonu ise Koç Topluluğu değerlerine uygun bir çalışma prensibi benimseyerek yüksek kalite ve güvenlik standartlarını ön planda tutmak ve topluma çevreye duyarlı bir şekilde en iyi ürün ve hizmeti sunmaktır.

Stratejik öncelikleri arasında hayatın sürekliliğini sağlamak, Türkiye ve globalde güçlü bir mobil enerji markası olmak, sürekli öğrenme ve yenilenme kültürüne vurgu yapmak, sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi çözümler sunmak ve müşteriye yakın olmak bulunmaktadır.

Aygaz'ın üretim tesisi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır ve çeşitli kalite ve güvenlik belgelerine sahiptir. Kargo ve dağıtım hizmetlerinde Sendeo adlı platformu kullanarak Aykargo girişimini başlatmıştır.

Yurt dışındaki faaliyetleri arasında Bangladeş'te United Enterprise & Co ile ortaklık kurarak LPG temini, dolumu ve dağıtımını gerçekleştiren United Aygaz LPG Ltd. bulunmaktadır. Ayrıca Mogaz, Lipetgaz, Pürsu gibi markalarla Türkiye'de ve uluslararası alanda çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Aygaz A.Ş. Hisse (AYGAZ) Yorum ve Analiz

Ana LPG ve kargo taşıma dağıtım operasyonlarının değerlemesi, Aygaz’ın ana değerleme komponenti olan Tüpraş'a kıyasla %43 geri kalması sonrasında tarihsel ortalamalarının altında çarpanlarla işlem görmektedir: Aygaz dolaylı olarak Tüpraş'ta %9,28'lik etkin bir paya sahiptir (spot değeri 25,6 milyar TL, hedef degeri: 30,8 milyar TL).

Opet Aygaz Gayrimenkul'deki %50 hissesi ve United LPG Ltd.'deki (Aygaz'ın Bangladeş'teki LPG dağıtım iştiraki) %50 hissesi ile birlikte, Aygaz'ın kümülatif iştirak portföyünü 31,3 milyar TL olarak hesaplıyoruz. Bu miktar Aygaz'ın 26,8 milyar TL'lik mevcut piyasa değerine göre %14'lük bir iskonto anlamına geliyor. Aygaz'ın iştirak portföyüne olan daha önceki dönemlerdeki primi, Aygaz hisselerinin Tüpraş’a kıyasla son bir yılda %43 oranında düşük performans göstermesinin ardından iskontoya dönmüştür. Buna göre, rakamlarımıza göre, Aygaz'ın Türkiye'deki ana LPG dağıtım işi ve kargo dağıtım şirketi Sendeo'daki %55 hissesi, tarihsel ortalamalarının altında çarpanlarla işlem görmektedir.

Daha fazla AYGAZ hisse yorum ve analizi için ÜNLÜ & CO araştırma bölümünün paylaştığı rapor ve içerikleri Piapiri uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

AYGAZ Hisse Geleceği ve Hedef Fiyat

25.12.2023 tarihli AYGAZ araştırma raporumuzun tamamına, Piapiri üzerinden ya da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rapor Özeti:

Aygaz için temel varsayımlarımızı güncelledik ve 12 aylık hedef fiyatımızı %21 artırarak 175 TL/hisse'ye yükselttik, bu da %44'lük bir yukarı yönlü potansiyele denk geliyor. Buna göre, Aygaz için tavsiyemizi TUT'tan AL'a yükseltiyoruz. Temel argümanımız, Aygaz'ın Tüpraş'taki %9,28'lik hissesine (hedef Net Aktif Değer’in %72'si) kıyasla son bir yılda %43'lük daha düşük bir hisse performans göstermesinin ardından değerlemesinin somut olarak daha cazip hale gelmesidir.

Aygaz'ın ana LPG işi ve kargo taşıma dağıtım şirketi Sendeo'daki %55'lik hissesi (operasyonel seviyede konsolide edilmektedir) tarihsel ortalamalarının altında çarpanlarda işlem görmektedir. Yakın ve orta vadede, LPG dağıtımı dışındaki girişimlerden, özellikle Sendeo'dan yakın dönem operasyonel görünümünü, Aygaz'ın konsolide faaliyet performansını güçsüzleştirmeye devam etmesini beklemekle beraber, mevcut değerleme cazibesinin daha önemli bir faktör olduğunu düşünüyoruz.

AYGAZ Hisse Nasıl Alınır?

AYGAZ hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Aygaz A.Ş. hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Aygaz A.Ş. Hisse Senedi (AYGAZ) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu