Aksa Akrilik Hisse Senedi (AKSA)

Aksa Akrilik hisse senedi AKSA, 2023 yılının son 6 aylık döneminde, 80,42 TL seviyesinden 90,10 TL seviyesine yükselerek değer kazanmıştır. 

29,36 milyar TL piyasa değeri, 17,25 milyar TL gelir ve hisse başına 9,99 TL kar ile yatırımcıların dikkatini çeken finansal oranlara sahip bir şirkettir.

2023 yılında %2,67 temettü verim oranıyla temettü yatırımcılarının da ilgisini toplayan AKSA, sektördeki konumu ile güçlü bir oyuncu olduğunu göstermektedir.

Aksa Akrilik hisse senedi (AKSA) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

AKSA Hisse Fiyatı, Grafiği, Temettü ve Finansalları

Aksa Akrilik Ne İş Yapar?

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding'e bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, 1968 yılında Türkiye'nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak amacıyla Yalova'da kurulmuş ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretime başlamıştır.

Aksa, geçen yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlar ve başarılı yenilikleri sayesinde dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelmiştir. Şu an itibarıyla 5 kıtada, 50'den fazla ülkede 300'e yakın müşterisi bulunan Aksa, dünya çapında etkileyici bir konuma sahiptir. Aksa, 1200'den fazla çalışanı, 502 bin metrekarelik üretim alanı ve 330.000 ton/yıl kapasitesiyle dünyadaki en büyük, Türkiye'deki tek akrilik elyaf üreticisi olarak öne çıkmaktadır.

Sadece üretimde değil, aynı zamanda uyguladığı etkin yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de sektöründe öncü bir rol oynayan Aksa, geniş ürün yelpazesi sayesinde tekstil ve teknik tekstil ham maddesi tedarikinde önemli bir konumda bulunmaktadır.

Aksa Akrilik Hisse (AKSA) Yorum ve Analiz

Aksa Akrilik hisse senedi performansı dönemsel olarak gözle görülür bir artış sergilemiştir. 2019 yılında 9,47 TL olan hisse fiyatı, 2024 Ocak ayında 90,10 TL'ye yükselerek %849,7'lik bir artış göstermiştir.

2023 Ocak ayında hisse senedi fiyatı 76,42 TL iken, 2024 yılında aynı dönemdeki fiyatı %17,9 artarak 90,10 TL seviyesine ulaşmıştır. Ayrıca, hisse senedi değeri 6 ay önceki 82,91 TL'den, şu anki 90,10 TL'ye yükselerek %8,7'lik bir artış göstermiştir.

Bu pozitif performans, Aksa'nın yatırımcılarına sağladığı değeri ve şirketin büyüme potansiyelini yansıtmaktadır. Ancak, yatırımcıların dikkatlice değerlendirme yaparak karar vermeleri ve piyasa koşullarını göz önünde bulundurmaları önemlidir.

AKSA hissesi ile ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şeyi Piapiri'de bulabilirsiniz.

AKSA Hisse Nasıl Alınır?

AKSA hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Aksa Akrilik hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Aksa Akrilik hisse senedi (AKSA) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu