Limak Çimento Halka Arz Sonuçları Açıkladı!

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC), 14-16 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arz sonuçları duyuruldu.

Borsada Yatırıma Başlamak İçin Şimdii Görüntülü Görüşme ya da Adrese Ücretsiz Kurye Hizmeti ile Hesap Açın. Yıllık Hesap İşletim Ücreti Yok!

Hesap Aç, Yatırıma Başla

LMKDC Halka Arz Sonuçları

KAP’tan yapılan açıklamaya göre halka arzda, hisse başına belirlenen 16,20 TL fiyat üzerinden toplamda 155.930.000 TL nominal değerli pay satışı yapıldı. Bu satış, halka arzın toplam büyüklüğünü 2.526.066.000 TL'ye ulaştırdı.

LMKDC Halka Arz Kaç Lot Verdi?

Borsa yatırımcılarından yoğun ilgi gören Limak Çimento halka arzına; yurt içi bireysel yatırımcılardan gelen talep, nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı iken, yurt içi kurumsal yatırımcılardan gelen talep ise yaklaşık 10 katı oldu.

Yurt içi bireysel yatırımcılara, yaklaşık olarak 34 lot düşecek şekilde dağıtım yapıldı. Limak Çimento'nun halka arzı sonrasında hisselerin borsada işlem görmeye başlayacağı tarih henüz açıklanmadı. Bilgiler geldiğinde sosyal medya hesaplarımızdan ve Piapiri uygulamamızdan

Limak Çimento Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin tamamını (%100) Ergani Fabrikası'nın devralınması için kullanacağını açıklamıştır.

Limak Doğu Anadolu Çimento Hakkında

2000 yılında Limak Holding bünyesinde kurulan Limak Doğu Anadolu Çimento, Türkiye'deki 10 çimento fabrikası ve 9,6 milyon ton klinker üretim kapasitesi ile sektörde öne çıkmaktadır. Şirket, organik ve inorganik büyüme stratejilerini başarıyla uygulayarak bu konuma ulaşmıştır.

Limak Çimento, Afrika kıtasının güneyinde Mozambik ve Fildişi Sahili'nde faaliyet göstermektedir. Bu bölgelerde çimento ve beton ürünleri konusunda tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışı, şirketi bölgede önemli bir oyuncu yapmıştır.

Limak Çimento'nun dış ticaret kolunu oluşturan Limak Cement FZE, 2017 yılından itibaren dört kıtada faaliyet göstermekte ve yıllık 3 milyon ton ticaret hacmine ulaşmıştır.

Sektördeki 20 yıllık deneyimiyle Limak Çimento, 9 yenileme, kapasite artırımı ve 7 yeni yatırım projesini gerçekleştirerek küresel çimento sektöründeki yenilikleri takip etmekte ve lider konumunu korumaktadır.

Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu