Artemis Halı Halka Arz Sonuçları Açıklandı!

27-28 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen Artemis Halı A.Ş (ARTMS) halka arz sonuçları duyuruldu.

Borsada Yatırıma Başlamak İçin Şimdii Görüntülü Görüşme ya da Adrese Ücretsiz Kurye Hizmeti ile Hesap Açın. Yıllık Hesap İşletim Ücreti Yok!

Hesap Aç, Yatırıma Başla

Artemis Halı (ARTMS) Halka Arz Sonuçları

KAP‘a iletilen sonuçlar doğrultusunda toplamda 507.000.000 TL değerinde 20.000.000 lot hisse dağıtımı gerçekleşti. 2.189.498 kişinin katılım gösterdiği halka arz tamamen eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşti.

Artemis Halı (ARTMS) Kaç Lot Verdi

Hisselerinin %28,57’i borsada işlem görmeye başlayacak olan Artemis Halı A.Ş, 2.189.498 yatırımcıya kişi başı ortalama 10 lot düşecek şekilde halka arz oldu.

Artemis Halı (ARTMS) Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak

Halka arz izahnamesinde belirtilen bilgilere göre arz sonrasında elde edilen fonun kullanım alanları şu şekilde:

  • %40-50 Makine & teçhizat yatırımları, çatı güneş enerjisi santrali yatırımları.
  • %25-30 Finansal Borçların geri ödemesi.
  • %25-30 İşletme sermayesi.

Artemis Halı (ARTMS) İşlem Tarihi Nedir

Artemis Halı A.Ş (ARTMS) ‘in payları 4 Mart 2024 tarihinde Ana Pazar’da ARTMS kodu ile işlem görmeye başlayacak.

Artemis Halı A.Ş Hakkında

Artemis Halı A.Ş., 2012 yılında faaliyetlerine başlayan bir halı üreticisi olarak sektörde güçlü bir konum elde etmiştir. Türkiye genelinde 1500'den fazla satış noktasıyla varlık gösteren şirket, Gaziantep'te yerli üretim fabrikasında kaliteli halı üretimine odaklanmaktadır.

Geniş bir ihracat ağıyla uluslararası pazarda da varlık gösteren Artemis Halı, yurt içinde de güçlü bir müşteri portföyüne sahiptir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, sürekli yenilik ve kalite odaklı bir yaklaşım benimseyen şirket, modern teknolojiye yatırım yaparak ve çalışanlarını sürekli eğitimlerle destekleyerek sektördeki liderliğini pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Çevreye duyarlılık konusunda da önemli bir misyon üstlenen Artemis Halı, sürdürülebilir malzeme seçimleri ve çevre dostu üretim uygulamalarıyla dikkat çekmektedir. Sanat ve tasarımı ön planda tutan şirket, Anadolu'nun kültürel zenginliklerinden ilham alarak benzersiz ve özgün halı koleksiyonları sunmaktadır.

Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu