Tureks Turunç Madencilik Halka Arz

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş. halka arz ediliyor. Talep toplama 2-3 Kasım 2023 tarihlerinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da pay başına 10,97 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar

Şimdi ÜNLÜ Menkul'de ücretsiz hesap açın ve Tureks Turunç Madencilik halka arzına katılma fırsatını kaçırmayın!

Tureks Turunç Madencilik halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Tureks Turunç Madencilik Finansal Durumu

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/2Ç20222021
Hasılat675,2 Milyon TL1,1 Milyar TL537 Milyon TL
Brüt Kar302,6 Milyon TL494,9 Milyon TL221,4 Milyon TL


Tureks Turunç Madencilik Halka Arz Kaç Lot Verir?

Katılım sayısına göre, olası dağıtımın aşağıdaki gibi olması beklenmektedir:

 • 2.1 milyon katılım olursa yaklaşık 28 lot (307 TL)
 • 2.5 milyon katılım olursa yaklaşık 24 lot (263 TL)
 • 2.9 milyon katılım olursa yaklaşık 21 lot (230 TL)
 • 3.3 milyon katılım olursa yaklaşık 18 lot (197 TL)
 • 3.7 milyon katılım olursa yaklaşık 16 lot (175 TL)
 • 4.1 milyon katılım olursa yaklaşık 15 lot (164 TL)
 • 4.5 milyon katılım olursa yaklaşık 13 lot (142 TL)

Tureks Turunç Madencilik Borsa Kodu Ne Olacak?

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş. halka arzı tamamlandıktan sonra, Borsa İstanbul'da MARBL hisse koduyla işlem görecektir.

Tureks Turunç Madencilik Ne İş Yapar?

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., Marble Systems markası altında sektörünün öncü şirketlerinden biridir. 1982 yılında Afyon'da temelleri atılan şirket; bugün mermer, doğal taş, traverten, oniks gibi doğal taş ürünlerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Firma, bu ürünleri levha, fayans, mozaik, dekoratif ve proje ölçülerinde üreterek, dünya genelinde 50'den fazla ülkede özel tasarım işlenmiş doğal taş ve mermer ihracatı gerçekleştirmektedir.

Tureks Turunç, Amerika’da 1000’e yakın bayiye, 7 depoya ve 12 showrooma sahip olup, geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Bu geniş ağı sayesinde, hem büyük kurumlarla hem de ünlü kişiliklerle çalışmalar yapmış, New York'ta The Mark Otel, Kuveyt'teki Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Centre gibi uluslararası projelerde imzası bulunmaktadır.

Sektördeki liderliğini sürdüren Tureks Turunç Madencilik, yıllık 100 bin ton üretim hacmine ulaşmış ve traverten trendini başlatan marka olarak bilinmektedir. Firma, patentli yüzey işlemleriyle doğal kaynakları geniş kullanım alanlarına taşıyarak, sektöre yön vermektedir. Şirket, yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarla doğal taşların benzersiz güzelliğini ve dayanıklılığını sergilemeye devam ediyor.

Yaklaşan halka arzıyla birlikte, Tureks Turunç Madencilik, mermer sektöründe halka arz edilen ilk şirket unvanını kazanmaya hazırlanıyor. Halka arz fiyatının 10,97 TL olarak belirlendiği bu süreçte, şirketin halka açıklık oranının %21,26 olması bekleniyor.

30 bin metrekare üzerinde kurulu üretim tesislerinde, mimari, iç mekân tasarımı ve peyzaj projeleri için benzersiz çözümler sunan Tureks Turunç Madencilik, Türkiye mermer ihracatında ilk 5 sıradadır. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, 2022 yılında yaklaşık 72,5 milyon dolarlık ciro elde ettiklerini ve 2023 yılında satışlarda %34'lük bir artış yaşandığını belirtti.

Sektöründeki başarısını Marble Systems markasıyla sürdüren Tureks Turunç, halka arz sonrası operasyonel ve Ar-Ge yatırımlarını hızlandırmayı planlıyor. ABD'deki başarısını Avrupa'ya taşıma hedefi olan şirket, gelecekte Avustralya, Güney Afrika ve Ortadoğu pazarlarına da genişlemeyi planlıyor.

Son olarak, Ar-Ge yatırımlarında, üretim tesislerindeki verimliliğe ve ambalaj tasarrufuna odaklanan Tureks Madencilik, aynı zamanda güneş enerjisi ve otomasyon makine sistemleri yatırımlarıyla sektöründe öncü olmayı sürdürmeyi hedefliyor.

Tureks Turunç Madencilik Arz Şekli ve Büyüklüğü

48.600.000 lot sermaye artırımı ve 10.376.404 lot ortak satışı biçiminde gerçekleşecek olan Tureks Turunç Madencilik (Marble Systems) halka arz büyüklüğünün yaklaşık 646,9 Milyon TL olması beklenmektedir. Bu süreç sonrasında şirketin halka açıklık oranı %21,26 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

 • İhraççı: 1 Yıl
 • Ortaklar: 1 Yıl

Tureks Turunç Madencilik Halka Arz Fonu Kullanımı

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım yeri olarak şu detayları açıklamıştır:
 • %30 - %40: Finansman maliyetlerinin azaltılması
 • %30 - %35: Fabrikada kapasite artırıcı makine yatırımı ve teknolojik yatırımlar
 • %30 - %35: İşletme sermayesi

Tureks Turunç Madencilik Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 58.976.404 lot hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle ve hisse başına 10,97 TL fiyatla gerçekleştirilecektir. Bu halka arz, borsadan satış yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Tureks Turunç Madencilik halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu