Rönesans GYO (RGYAS) Halka Arz Oluyor

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. 17-18-19 Nisan tarihlerinde pay başına 135,00 TL’den halka arz edilecek. Halka arz talep girişlerinizi Piapiri üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar
Talep Formu

Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS) halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Rönesans GYO Finansal Durumu

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz:

Finansal Tablo
202320222021
Hasılat5,0 Milyar TL4,2 Milyar TL3,3 Milyar TL
Brüt Kar3,1 Milyar TL2,6 Milyar TL2,2 Milyar TL


Rönesans GYO (RGYAS) Halka Arz Kaç Lot Verir?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arzında katılıma paralel olarak beklenen lot dağıtımı aşağıdaki gibidir:

 • 2.1 milyon katılım için yaklaşık 13 lot (1755 TL)
 • 2.5 milyon katılım için yaklaşık 11 lot (1485 TL)
 • 2.9 milyon katılım için yaklaşık 10 lot (1350 TL)
 • 3.3 milyon katılım için yaklaşık 9 lot (1215 TL)
 • 3.7 milyon katılım için yaklaşık 8 lot (1080 TL)
 • 4.1 milyon katılım için yaklaşık 7 lot (945 TL)
 • 4.5 milyon katılım için yaklaşık 6 lot (810 TL)
 • 4.9 milyon katılım için yaklaşık 5 lot (675 TL)

Rönesans Gayrimenkul Borsa Kodu Ne?

Halka arzın tamamlanmasının akabinde BİST Yıldız Pazar’da işlem görecek olan şirketin borsa kodu RGYAS olarak belirlendi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Ne İş Yapar?

Rönesans inşaat olarak da bilinen Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGY), Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. Ticari gayrimenkul yatırım grubu olarak konumlanan RGY, geniş portföyüyle öne çıkar.

Şirket, yaklaşık 740 bin metrekarelik brüt kiralanabilir alana sahiptir. Bu alanın büyük bir kısmını alışveriş merkezleri oluşturmakta, geri kalan kısmı ise ofis alanlarından meydana gelmektedir.

RGY hem adet hem de kiralanabilir alan açısından Türkiye'nin en büyük AVM yatırımcısı ve işletmecisi olma özelliğini taşımaktadır. Şirketin portföyü, 16 farklı varlık içermektedir. Bu portföy, 85,5 milyar TL'lik (yaklaşık 2,6 milyar Euro) bir değere sahiptir.

Şirket, sadece AVM'lere odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda ofis alanları ve diğer ticari gayrimenkuller üzerinde de çalışmalar yürütmektedir. RGY, yurt içinde ve yurt dışında potansiyel yatırımcıları ve ortakları çekerek büyüme ve gelişimini sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, kiracı seçimlerinde hedef kitle ve konsepti göz önünde bulundurarak uluslararası zincir markalara ağırlık vermek suretiyle ticari gayrimenkullerini sürdürülebilir bir şekilde yönetmeyi hedeflemektedir. Bu stratejik yaklaşımlar, RGY'nin yüksek enflasyon dönemlerinde bile gelir ve maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmesine olanak tanımış ve şirketin finansal performansının güçlenmesine katkıda bulunmuştur.

Rönesans GYO Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

27.283.112 lot sermaye artırımı ve 6.074.338 lot ortak satışı (Euro Cube Private Limited) şeklinde gerçekleşecek olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş halka arz büyüklüğünün, yaklaşık 4,5 milyar TL olması bekleniyor. Halka arz sonrası şirketin halka açıklık oranı ise %10.08 olacak.

Satmama Taahhüdü

 • İhraççı: 1 Yıl
 • Ortaklar: 1 Yıl

Tahsisat Grupları

Halka arz paylarının tahsisat grupları aşağıdaki gibidir:

 • 26.685.960 lot (%80) Yurt içi Bireysel Yatırımcı
 • 6.671.490 lot (%20) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı

Rönesans GYO Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?

Rönesans GYO, halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım alanlarını şu şekilde açıklamıştır:

 • %60-65 Finansal borç geri ödemesi
 • %5-10 İlişkili taraflara ticari olmayan borç geri ödemesi
 • %15-20 Maltepe Park konut yatırımı
 • %15 İşletme sermayesi

Rönesans Gayrimenkul Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 33.357.450 lot hissenin satışa çıkacağı Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka arzı, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle ve hisse başına 135,00 TL fiyatla gerçekleştirilecek.

Rönesans Gayrimenkul Halka Arza Nereden ve Nasıl Katılırım?

Halka arzlara katılabilmeniz için öncelikle bir borsa yatırım hesabınızın olması gerekir. Hesabınız yoksa, Piapiri uygulamasını indirebilir ve ÜNLÜ Menkul Değerler nezdinde ücretsiz hesap açabilirsiniz. Halka arz tarihleri olan 17-18-19 Nisan 2024’te uygulamaya giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa ya da Piyasalar adımlarını takip ederek talep girişinizi kolayca yapabilirsiniz.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS) halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu