Marbaş Menkul Değerler Halka Arz

1990 yılında faaliyete başlayan ve 2004 yılından itibaren Gedik Yatırım iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren Marbaş Menkul Değerler halka arz oluyor. Halka arz tarihi ve hisse fiyatı gibi detayları bu sayfadan ya da Piapiri uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz.

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. (MRBAS) halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Marbaş Menkul Değerler Finansal Durumu

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/3Ç20222021
Hasılat1,4 Milyar TL1,5 Milyar TL689,2 Milyon TL
Brüt Kar257,9 Milyon TL125,5 Milyon TL47,4 Milyon TL


Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Kaç Lot Verir?

SPK Onaylı izahname ile halka arz fiyatı belli olduğunda, muhtemel dağıtımlar hesaplanarak bu sayfada paylaşılacaktır.

Marbaş Menkul Değerler Borsa Kodu Ne Olacak?

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. halka arzı tamamlandıktan sonra, Borsa İstanbul'da MRBAS hisse koduyla işlem görecektir.

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. Ne İş Yapar?

1990 yılında faaliyete başlayan Marbaş Menkul Değerler, 2004 yılından itibaren Gedik Yatırım iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Marbaş, 14.07.2023'te SPK tarafından Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak yetkilendirilmiştir.

Şirket, yatırımcı memnuniyetini sağlamak için bilgi, güven ve şeffaflık ilkelerine odaklanmıştır. Yatırımcıların sermaye piyasalarına hızlı, kaliteli ve güvenli erişimini sağlama, yatırımcı memnuniyetini önceliklendiren hizmetler sunma, nitelikli bilgi üretimi ve sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunma şirketin misyonunun temel unsurlarıdır.

Marbaş Menkul Değerler, sermaye piyasalarının tüm ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere sunarak, kalite, güven ve tecrübeyle öne çıkmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, teknolojik yenilikleri hizmetlerine entegre etmekte, hizmet dağıtım kanallarını çeşitlendirerek etkin kullanımı hedeflemekte ve yatırımcı ilişkilerini sürekli geliştirmektedir.

Şirket, Mtrader uygulaması aracılığıyla müşterilerine BIST Hisse senedi, VİOP verileri, pariteler ve serbest piyasa verilerini takip etme imkanı sunmaktadır. Ayrıca, Marbaş Menkul Değerler, finansal okuryazarlık eğitimleriyle yatırımcılarının bilinçli adımlar atmasını desteklemekte, Matriks Veri Terminali, Matriks Mobile, Foreks Plus, Foreks Trader ve Marbaş Trader gibi platformlarla işlem yapma olanağı sağlamaktadır.

Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

20.000.000 lot sermaye artırımı biçiminde gerçekleşecek olan Marbaş Menkul Değerler A.Ş. halka arzı sonrasında şirketin halka açıklık oranı %33,33 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

  • İhraççı: 1 Yıl
  • Ortaklar: 1 Yıl

Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Ne Zaman?

Halka tarihi henüz belirlenmemiştir. SPK tarafından onaylanmış izahname ile detaylar ortaya çıkacaktır.

Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin tamamını "işletme sermayesi" olarak kullanacağını açıklamıştır.

Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 20.000.000 lot hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilecektir. Hisse başına fiyat ve diğer detaylar SPK onaylı izahnamede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Marbaş Menkul Değerler A.Ş. (MRBAS) halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu