Koton Halka Arz

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. halka arz ediliyor. Halka arz fiyatı ve tarihi henüz taslak aşamasındadır. Detaylar çok yakında!

Koton halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Koton Borsa Kodu Ne Olacak?

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. halka arzı tamamlandıktan sonra, Borsa İstanbul'da KOTON hisse koduyla işlem görecektir.

Koton Finansal Durumu

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/920222020
Hasılat9,5 Milyar TL8,4 Milyar TL4,4 Milyar TL
Brüt Kar5,4 Milyar TL4,8 Milyar TL2,2 Milyar TL

Koton Ne İş Yapar?

İstanbul Kuzguncuk’ta 1988'de 25 metrekarelik bir mağaza ile başlayan Koton, Artaş Holding bünyesinde faaliyet göstererek zaman içinde uluslararası bir moda perakende markası haline geldi.

Geniş tasarım ekibi tarafından oluşturulan koleksiyonlarla müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaya devam ediyor. Online ve offline kanalları ile dünya genelinde 69 ülkede faaliyet gösteren marka, geniş bir müşteri kitlesine hitap etme amacı taşıyor.

Sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket eden Koton, bu konuda çeşitli projelerde imzasını taşıyor. Sürdürülebilirlik Komitesi ve departmanı gibi yapılar oluşturarak, çevresel ve sosyal sorumluluklarına odaklanan Koton, bu konuda daha fazla bilinç ve şeffaflık sağlama amacındadır.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ve diğer sürdürülebilirlik inisiyatiflerine üye olarak küresel iş birliğini destekliyor.

Koton'un Gelecek Taahhütleri

Koton, geleceğe dair taahhütletini "Yaşama Saygı" felsefesiyle belirliyor. Şirket, sürdürülebilirlik stratejisinin merkezine bu değeri koyarak, gelecek nesiller için daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğu taşıyor.

Koton Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

60.000.000 lot sermaye artırımı ve 325.000.000 lot ortak satışı biçiminde gerçekleşmesi beklenmektedir. Bu süreç sonrasında şirketin halka açıklık oranı %45 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

  • İhraççı: 1 Yıl
  • Ortaklar: 1 Yıl

Koton Halka Arz Fonu Kullanımı

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım yeri olarak şu detayları açıklamıştır:

  • %30-40: Yurt içi ve yurt dışı mağaza açılışları ve yenilemeleri, depo otomasyon yatırımları ile bilgi teknoloji yatırımları
  • %60-70: İşletme sermayesi

Koton Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 385.000.000 lot hissenin satışa çıkacağı Koton halka arzı, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Koton Halka Arz Tahsisat Grupları

  • Yurt içi bireysel yatırımcı
  • Yurt içi kurumsal yatırımcı
  • Yurt dışı kurumsal yatırımcı

Koton halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu