Halka Arzlara Nasıl Girilir?

Yatırım dünyasının en heyecan verici fırsatlarından biri olan halka arzlar, şirketlerin büyüme potansiyeline ortak olma şansı sunar. Ancak birçok yatırımcı için halka arza nasıl girileceği konusu biraz karmaşık olabilir. İşte bu noktada Piapiri devreye giriyor!

Halka arzlarla ilgili tüm gelişmeleri takip etmek ve kolayca talep girişi yapabilmek için yatırım hesabınızı ücretsiz açın ve Piapiri uygulamasını indirin!

Hesap Aç, Yatırıma BaşlaNasıl mı?

  • 1. Uygulamayı İndirin ve Hesap Aç Butonuna Tıklayın
  • 2. Görüntülü Görüşme ya da Adrese Ücretsiz Kurye Seçeneklerinden Birini Seçerek İlerleyin
  • 3. Yatırımcı Bilgilerinizi Girin ve Diğer Yasal Adımları Tamamlayarak Hesap Açılışını Tamamlayın
  • 4. Talep Toplama Gününde Piapiri'ye Giriş Yapın. Ana Sayfada Halka Arz Olan Hisseyi Seçtikten Sonra Yatırmak İstediğiniz Tutarı Girin ve Emri Piyasaya Gönderin!

Piapiri ile Halka Arzlara Katılmak İşte Bu Kadar Kolay!

Halka Arzlara Fon Blokajlı Katılabilir miyim?

Evet, Piapiri uygulaması ile halka arzlara katılmak için ister nakit bakiyenizi kullanabilir, ister fon blokajı yapabilirsiniz. Böylece yatırım yapmak istediğiniz miktarın hesabınızda bloke edilmesini sağlayarak halka arza katılımınızı garantilenmiş olursunuz.

Halka Arza Giriş Yaptığım Tutar Neden Görünmüyor?

Talep girişinizi yaptıktan sonra yatırım yaptığınız miktar kadar nakit ya da fon bakiyeniz bağlanmış olur. Bu tutarı Piapiri'de Portföyüm sekmesinde görebilirsiniz.

Halka Arza Katıldım, Hissem Ne Zaman Hesabımda Görünür?

Katıldığınız halka arzlarla ilgili payların hesabınızda görünmesi, hissenin Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasıyla olur. Genellikle bu süreç, halka arzın tamamlanmasından birkaç gün sonra gerçekleşir.

Piapiri Uygulamasında Halka Arz Takvimi Nasıl Takip Edilir?

Halka Arz takvimi ve yaklaşan halka arzları sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca Piapiri uygulamasını telefonunuza indirip bildirimleri açtığınız takdirde halka arz öncesinde, halka arz başladığında ve tamamlandığında bilgi mesajı alırsınız.

Halka Arza Katılım İçin Minimum Yatırım Tutarı Nedir?

Halka arza katılım için belirlenen minimum yatırım tutarı, her halka arzın şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Her bir halka arz süreciyle ilgili merak ettiğiniz detayları web sitemizden takip edebilirsiniz.

Halka Arza Giriş Yaptığım Tutarın Fazlasına Ne Oluyor?

Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilen halka arzlarda, katılım sayısı arttıkça kişi başına düşen pay sayısı azalır. Bazı durumlarda, yatırımcılar giriş yaptıkları tutarın daha altında hisse alabilmektedir. Bu senaryoda, talep girişi için belirlediğiniz tutardan arda kalan para, halka arz tamamlandıktan sonra hesabınıza otomatik olarak iade edilir. Özetle, yatırımcının herhangi bir kaybı söz konusu değildir.

Halka arzlarla ilgili tüm gelişmeleri takip etmek ve kolayca talep girişi yapabilmek için yatırım hesabınızı ücretsiz açın ve Piapiri uygulamasını indirin!

Hesap Aç, Yatırıma Başla
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu