Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. Halka Arz

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. halka arz ediliyor. Halka arz fiyatı ve tarihi henüz taslak aşamasındadır. SPK tarafından onaylı izahname açıklandığında, detaylar bu sayfa üzerinde ve Piapiri’de paylaşılacaktır.

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Birleşim Yeşil Enerji Kodu Ne Olacak?

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. borsa kodu henüz belirlenmemiştir. SPK Onaylı izahnamenin ardından paylaşılacaktır.

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. Finansal Durumu

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/920222021
Hasılat361,9 Milyon TL376,5 Milyon TL92,4 Milyon TL
Brüt Kar130,5 Milyon TL139,8 Milyon TL46,5 Milyon TL

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. Ne İş Yapar?

2002 yılında kurulan Birleşim Grup, kuruluşundan bu yana mühendislik gücünü ve çalışanlarının birikimlerini birleştirerek "birlikten güç doğar" ilkesiyle faaliyet göstermektedir. 20 yıllık deneyimi ve liderlik anlayışıyla firma, farklı sektör iş kollarını bir araya getirerek sinerji oluşturmuş ve ülkemizin önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Mekanik ve elektrik mühendislik grubu ile inşaat sektörüne odaklanan Birleşim Grup, 2020 yılında enerji sektörüne yönelik yatırımlarla büyüme kararı almış ve bu alandaki varlığını güçlendirmiştir.

Yenilenebilir Enerji ve Sosyal Sorumluluk Bilinci

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş., Birleşim Grup'un enerji sektöründeki başarılı adımlarıyla öne çıkan bir iştirakidir. 2020 yılında Edikli Ges Enerji A.Ş.'yi satın alarak enerji sektöründeki varlığını güçlendiren firma, ardından Uluder Elektirk A.Ş. ve Gülbahar Elektrik Üretim A.Ş.'yi bünyesine katarak toplamda 55 Mw'lik lisanslı güneş enerji santrallerine sahip olmuştur.

Bu adımlarla Birleşim Yeşil Enerji A.Ş., ülkemizin enerji ihtiyacını karşılarken aynı zamanda ithal hammaddeye olan bağımlılığı azaltmayı ve çevreye duyarlı bir enerji üretimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Firma, sadece bir enerji şirketi olmanın ötesinde, vatan ve doğa sevgisiyle sosyal sorumluluk bilincini birleştirerek, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarıyla gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakma misyonunu benimsemektedir.

Birleşim Yeşil Enerji Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

77.000.00 lot sermaye artırımı ve 38.500.000 lot ortak satışı şeklinde gerçekleşecek olan Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. halka arzı sonrasında şirketin halka açıklık oranı %20,02 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

  • İhraççı: 1 Yıl
  • Ortaklar: 1 Yıl

Birleşim Yeşil Enerji Halka Arz Ne Zaman?

Halka tarihi henüz belirlenmemiştir. SPK tarafından onaylanmış izahname ile detaylar ortaya çıkacaktır.

Birleşim Yeşil Enerji Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?

  • %35-45 şirket ve bağlı ortaklıklarının finansal yapısının güçlendirilmesi ve finansman maliyetinin azaltılması.
  • %25-35 inorganik büyüme finansmanı
  • %15-25 elektirik enerjisi üretim kapasite artırımı
  • %5-15 yenileme yatırımlarında kullanılması

Birleşim Yeşil Enerji Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 115.500.000 lot hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilecektir. Hisse başına fiyat ve diğer detaylar SPK onaylı izahnamede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Birleşim Yeşil Enerji A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu