Batı Ege GYO (BEGYO) Halka Arz

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arz ediliyor. Talep toplama 30 Kasım -1 Aralık 2023 tarihlerinde pay başına 3,00 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar
Talep Formu

Batı Ege GYO halka arzına katılmak için ÜNLÜ Menkul'de ücretsiz yatırım hesabınızı hemen oluşturun!

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Batı Ege GYO Finansal Durumu

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/2Ç20222021
Hasılat36,8 Milyon TL85,8  Milyon TL35,5 Milyon TL
Brüt Kar33,0 Milyon TL66,5 Milyon TL24,6 Milyon TL


Batı Ege GYO Halka Arz Kaç Lot Verir?

Katılım sayısına göre, olası dağıtımın aşağıdaki gibi olması beklenmektedir:

 • 2,1 milyon katılım olursa yaklaşık 97 lot (291 TL)
 • 2,5 milyon katılım olursa yaklaşık 81 lot (243 TL)
 • 2,9 milyon katılım olursa yaklaşık 70 lot (210 TL)
 • 3,3 milyon katılım olursa yaklaşık 61 lot (183 TL)
 • 3,7 milyon katılım olursa yaklaşık 55 lot (165 TL)
 • 4,1 milyon katılım olursa yaklaşık 50 lot (150 TL)
 • 4,5 milyon katılım olursa yaklaşık 45 lot (135 TL)

Batı Ege GYO Borsa Kodu Ne Olacak?

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzı tamamlandıktan sonra, Borsa İstanbul'da BEGYO hisse koduyla işlem görecektir.

Batı Ege GYO Ne İş Yapar?

Ege Bölgesi'nin incisi Denizli'de, gayrimenkul sektöründe çığır açan projelere imza atan bir yatırım şirketi: Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Türk gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş Yapı ile Ege'nin önde gelen yatırımcılarından Deniz Tekstil'in işbirliği ile 2011 yılında kurulan bu şirket, bölgenin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla yola çıktı.

İki köklü ve başarılı şirketin bir araya gelmesiyle doğan sinerji, gayrimenkul sektöründe dev projelere hayat vermek için kullanıldı. İlk yatırımlarını Denizli'de gerçekleştiren Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, AquaCity ve AquaMall AVM projesi ile kentin ilk karma kullanımlı konut ve alışveriş merkezini oluşturdu. Toplam 228 bin metrekarelik bir alanda yükselen bu muhteşem proje, Denizli'de ve Ege Bölgesi'nde önemli bir çıkış yapmıştır.

AquaCity, ev sahiplerine farklı konseptlerdeki yaşam alanları sunmaktadır. Ayrıca iki çok katlı residence kulesi, çocuk oyun alanları, organik pazar, yeme içme alanları ve alışveriş merkezi gibi çeşitli olanaklara ev sahipliği yapmaktadır. Bu konsept ve geniş alışveriş imkanlarıyla AquaCity, Denizli'nin ve Ege'nin dikkat çeken projeleri arasında yer almayı başarmıştır.

Proje sadece konutlardan ibaret değil; 3.000 metrekarelik temalı bir oyun parkı, 2.000 metrekarelik kapalı spor merkezi, kafeler, restoranlar ve mağazalar gibi birçok ek özellik sunmaktadır. Ayrıca, ticari mağazaların tasarımı Belçika menşeili bir mimari tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır, bu da projenin estetik değerini daha da artırmıştır.

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, AquaCity ve AquaMall AVM projesinin ardından Türkiye'nin en büyük projelerine imza atmak üzere çalışmalarına devam etmektedir. Yenilikçi yaklaşımları ve sağlam iş prensipleri ile Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, gayrimenkul sektöründe güçlü bir oyuncu olarak yoluna devam etme amacındadır.

Daha fazla bilgi için şirket web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Batı Ege GYO Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

290.000.000 lot sermaye artırımı şeklinde gerçekleşecek olan Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arz büyüklüğünün yaklaşık 870 Milyon TL olması beklenmektedir. Bu süreç sonrasında şirketin halka açıklık oranı %35,58 olacaktır.

Satmama Taahhüdü

 • İhraççı: 1 Yıl
 • Ortaklar: 1 Yıl

Batı Ege GYO Halka Arz Fonu Kullanımı

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin kullanım yeri olarak şu detayları açıklamıştır:
 • %3 - %4: Aquacity projesinde yer alan f2 bloğun inşaatı
 • %87 - %90: Kısa ve uzun vadeli finansal borçların ödenmesi
 • %5 - %10: İlişkili taraflara olan borçların bir bölümünün ödenmesi

Batı Ege GYO Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

Toplamda 290.000.000 lot hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle ve hisse başına 3,00 TL fiyatla gerçekleştirilecektir.

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu