BIST Kimya Petrol Plastik (XKMYA) Endeksi

BIST Kimya Petrol Plastik Endeksi yorum ve analizleri Piapiri'de! Deneyimli araştırma ekibimiz tarafından günlük olarak paylaşılan piyasa analizlerini kaçırmayın!

Borsada yatırımın doğru adresi ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

XKMYA Endeksi, Borsa İstanbul'da işlem gören Kimya, Petrol ve Plastik sektörlerine ait hisselerin performansını ölçen önemli bir endekstir. Bu endeks, söz konusu sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin hisselerinin değerini ve piyasa hareketlerini yansıtarak yatırımcılara sektörün genel durumu hakkında bilgi sağlar.

BIST Kimya Petrol Plastik Endeksi Nasıl Hesaplanır?

Borsa İstanbul XKMYA Endeksi hesaplanırken, seçilen petrol, kimya ve plastik şirket hisselerinin piyasa değerleri ağırlıklı ortalaması alınır. Bu hesaplama yöntemi, her bir şirketin piyasa değerine göre endekste ağırlığının farklı olmasını sağlar.

 

XKMYA Endeksinde Bulunan Hisseler

 1. ACSEL

 2. AKSA

 3. ALKIM

 4. ANGEN

 5. AYGAZ

 6. BAGFS

 7. BAYRK

 8. BRISA

 9. BRKSN

 10. DEVA

 11. DNISI

 12. DYOBY

 13. EGGUB

 14. EGPRO

 15. EPLAS

 16. EUREN

 17. GEDZA

 18. GOODY

 19. GUBRF

 20. HEKTS

 21. ISKPL

 22. IZFAS

 23. KBORU

 24. KMPUR

 25. KOPOL

 26. KRPLS

 27. MEDTR

 28. MERCN

 29. MRSHL

 30. ONCSM

 31. OZRDN

 32. PETKM

 33. POLTK

 34. RNPOL

 35. RTALB

 36. SANFM

 37. SASA

 38. SEKUR

 39. SEYKM

 40. TARKM

 41. TMPOL

 42. TRILC

 43. TUPRS

BIST Kimya Petrol Plastik Endeksi Önemi

Borsa İstanbul XKMYA Endeksi, yatırımcılara sektöre özgü bir bakış açısı sunarak; Kimya, Petrol ve Plastik sektörlerindeki şirketlerin performansını anlamalarına yardımcı olur. Endeks içinde yer alan şirket hisseleri, sektörün önemli temsilcilerini kapsayarak genel sektör eğilimlerini yansıtır. Bu da yatırımcılara, söz konusu sektördeki potansiyel fırsatları ve riskleri değerlendirme konusunda bilgi sağlar.

Borsada yatırımın doğru adresi ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu